Boj o spravedlivou privatizaci na Praze 3 pokračuje

TISKOVÁ ZPRÁVA OBČANSKÉHO SDRUŽENÍ ŽIŽKOV (NEJEN) SOBĚ

Boj o spravedlivou privatizaci na Praze 3 pokračuje:
v pondělí – veřejná schůze, v úterý – demonstrace a zastupitelstvo

Praha (13.3.2009) – Na stejném místě v hotelu Olšanka, Táboritská 23, ale v jiném sále s podstatně větší kapacitou, se bude v pondělí 16. března od 19hodin konat druhé setkání občanského sdružení „Žižkov (nejen) sobě“ s občany Městské části Praha 3, kteří mají zájem své dosud obecní byty odkoupit do soukromého vlastnictví. Na minulé setkání se místo předpokládané stovky občanů dostavilo přes 1000 lidí nespokojených s postupem radnice MČ Prahy 3 v rukou ODS, proto bylo z kapacitních důvodů nutné schůzi zrušit a přeložit právě na toto pondělí. Záznam z části minulého zasedání je pro ilustraci možno shlédnout na youtube.com.

Na schůzi bude občanům nabídnuto stát se součástí sdružení a budou podrobně seznámeni s jeho cíly a dalším společným postupem.

Zároveň byla na úterý 17. března 2009 od 14hodin svolána protestní demonstrace proti postupu radnice MČ Praha 3 ve věci privatizace obecních bytů do prostoru před radnicí, na žižkovské Havlíčkovo náměstí. Na demonstraci vystoupí mj. Karel Berka, organizátor podobných protestů proti magistrátu HMP v otázkách grantové politiky a Matěj Stropnický, jednatel sdružení „Žižkov (nejen) sobě“ a předseda Klubu zastupitelů Strany zelených v MČ Praha 3.

Následuje řádné jednání Zastupitelstva MČ Praha 3 tamtéž, resp. v budově radnice, od 15hodin, jehož se účastníci demonstrace hodlají zúčastnit. Na programu jsou petice týkající se privatizací. Rada MČ (celá ODS) navrhuje všechny požadavky zamítnout jako nerealizovatelné. ODS má v zastupitelstvu absolutní většinu.