Vyjádření Matěje Stropnického, zástupce starostky MČ Praha 3, k zásahu policie na ÚMČP3 dne 29.10.2014

Praha (30.10.2014) – Média dne 29.10. informovala o tom, že Policie ČR v mé kanceláři na Úřadu Městské části Praha 3, kde působím jako zástupce starostky, zabavila můj služební počítač, který mám svěřený. V médiích se rovněž objevily informace, že se vyšetřování policie týká bytové problematiky.

Obrátil jsem se na Policii ČR prostřednictvím mé právní zástupkyně JUDr. Hany Marvanové, které Policie sdělila, že úkony Policie souvisí s prověřováním trestního oznámení, ale že nejsem osobou, která by byla jakkoli podezřelá. Zároveň vzhledem k této fázi šetření Policie sdělila, že nemůže uvést, jakého případu se její prověřování týká. Zároveň Policie mé právní zástupkyni sdělila, že k žádosti o vydání počítače dle § 78 trestního řádu Policie přistoupila na základě náhlého podnětu, který obdržela v těchto dnech.

Považuji proto za šokující, že u zásahu Policie ČR v mé kanceláři asistovala média, která musela být někým pozvána, někým, kdo o úkonech Policie byl předem informován. Policie ČR na dotaz JUDr. Marvanové vyloučila, že by o přítomnost médií sama požádala či média předem informovala.

Považuji proto celou záležitost za zásadní pokus o mou diskreditaci v okamžiku vrcholících povolebních vyjednávání o koalici na Praze 3, kde volební uskupení Žižkov (nejen) sobě se mnou v čele vyhrálo volby. Někteří dosavadní představitelé na radnici MČ Praha 3 bohužel odmítají uznat výsledky voleb a zřejmě potřebují  záminku, proč jsem já a koalice Žižkov (nejen) sobě, kterou vedu, nepřijatelný partner tak, aby mohla obhájit koalici „všichni proti Stropnickému“. Změny, které máme připraveny, jsou pro mnohé zřejmě opravdu velké.