Rebel Stropnický zatčen: bohém a politik s hereckými kořeny

autor: tn.cz, 13.09.2009

Matěj Stropnický nechybí tam, kde se něco děje. Teď skončil na policii.

Pražský zastupitel a člen Strany zelených v noci na neděli skončil v poutech. Se squatery údajně rozebíral chodník v Apolinářské ulici.

„Když se spojí mládí se schopnostmi, mohou se dít veliké věci,“ tvrdí na svém webu Stropnický. O víkendu to dokázal, i když zřejmě poněkud jinak, než by si ambiciózní mladík představoval.

Ve večerních hodinách se desítky rozběsněných squaterů, chtěly dostat za svými kumpány do obsazeného domu. V tom jim ale bránilo 250 policistů. Před půl jedenáctou asi sedmdesátka rebelů začala rozebírat v Apolinářské a Viničné ulici chodník a kostky si dávali do batohu.

Mezi stovkou rebelujících squaterů a jejich příznivců, kteří v noci skončili v poutech, policie před domem v pražské Apolinářské ulice zadržela i zastupitele Prahy 3 šestadvacetiletého Matěje Stropnického.

Stropnický je na české politické scéně známým jménem. Jeho otcem je herec a bývalý diplomat Martin Stropnický. Matěj se dostal i na filmové plátno, kdy si zahrál ve filmi Máj klíčovou postavu Viléma.Stropnický je pro jedny protekčním synkem, pro druhé naopak neohroženým bojovníkem za správnou věc.