Stropnický: Moje odvolání? Dýka do zad od koalice

V noci odvolaný primátorčin náměstek Matěj Stropnický (Trojkoalice/SZ) vnímá své odvolání jako dýku do zad od koaličních partnerů. Sesazen byl kvůli změnám územního plánu a kvůli přípravě metropolitního plánu, tvrdí. O setrvání v koalici teď Trojkoalice jedná.

„Vývoj byl očekávatelný,“ řekl Stropnický. „Poté, co se mě nepodařilo odvolat prostřednictvím veřejného tlaku, tak koaliční partneři zvolili jiný způsob, v noci a de facto v utajení dýkou do zad,“ řekl.

Zastupitelé měli na čtvrtečním zasedání projednat Stropnického návrhy týkající se více než devadesáti změn územního plánu. Schválení návrhů by přitom podle Stropnického zmařilo stovky milionů developerských investic. „To byl ten bezprostřední důvod, proč se mé odvolání mělo a muselo odehrát včera (v noci na dnešek, pozn. red.),“ doplnil.

Dalším důvodem, proč byl prý Stropnický pro koaliční partnery nepohodlný, je příprava strategického a metropolitního plánu. „Nový územní plán sice přináší některé inovace, ale zároveň zásadně ohrožuje regulaci výstavby v území, stanovuje nepřiměřenou výškovou zástavbu mezi Vysočany, Žižkovem a Pankrácí,“ tvrdí. Metropolitní plán by podle něj umožnil stavby až dvacetipatrových budov, které jsou nyní v metropoli výjimkou.

Zdroj: http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/stropnicky-moje-odvolani-dyka-do-zad-od-koalice_359985.html